Používané materiály

Lamino (LTD)

Lamino desky jsou povrchově upravené dřevotřískové desky různých tlouštěk, na jejichž povrchu je dekorativní lamino vrstva. Tato vrstva s definovanou strukturou povrchu je odolná vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a běžným chemikáliím používaným v domácnosti. Mezi jeho výhody patří snadná omyvatelnost, hygieničnost a to, že je bez zápachu. Lamino se používá především jako materiál na korpusy skříněk, vnitřní vybavení a nábytek v suchém prostředí.
Používáme výrobky značek: Egger, Kronospan, Fundermax, Kaindl, Polyrey a jiné.

Dýhované materiály

Dýhované materiály mají přírodní vzhled a výhodou je jejich originalita. Dýhované desky jsou určeny pro vnitřní vybavení interiérů a nábytek, který je používán především v suchém prostředí. Její využití je v interiérech obchodů, kanceláří, kuchyní ale například i k výrobě dveří. Dýhy jsou k dispozici v široké paletě dekorů a záleží tedy na výběru architekta nebo investora. Lze dosáhnout povrchové úpravy s matným, polo matným či vysoce lesklým vzhledem.

Masiv

Vhodný na celou řadu nábytkových výrobků. Například k výrobě korpusů nebo dvířek pro koupelnový nábytek, nebo k výrobě postelí. Základní materiály jsou: borovice, bříza, buk, dub, javor, jasan, olše, ořech, třešeň. Toho se dosahuje mořením. V rámovém provedení jsou v některých případech výplně dýhované. Povrchová úprava se provádí například polyuretanovým lakem nebo  voskováním. Lze dosáhnout povrchové úpravy s matným, polo matným či vysoce lesklým vzhledem.

HPL

Kompaktní desky HPL jsou dekorativní vysokotlaké lamináty vhodné jak pro vnitřní, tak i vnější aplikace. Desky mají vynikající mechanickou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Zároveň splňují požadavky jako materiál na obložení fasád a lze je tak použít pro obložení veřejných budov nebo jako dělící stěny či obložení stěn v nemocničních či sanitárních oblastech.

Lakovaný nábytek (lakovaná MDF)

MDF desky jsou plnohodnotnou a multifunkční alternativou masivního dřeva. Materiál je velmi vhodný  pro povrchovou úpravu laminací, mořením, fóliováním, vysokotlakým laminátem, dýhováním, lakováním, frézováním v ploše i hraně. Jejich využití je především při výrobě konstrukcí nábytku a interiérového vybavení. Lakované MDF desky lze získat v různých odstínech jak dle vzorníku RAL, NCS ale i speciálního ChromaFlash ve třech stupních lesku a to v matu, lesku a vysokém lesku. Tento moderní a kvalitní materiál se hodí i do designových interiérů.

Umělý kámen

Umělý kámen je moderní materiál, jehož obliba roste především díky jeho vynikajícím užitným a estetickým vlastnostem. Oproti klasickému kameni má nesporné výhody - pevnost, nenasákavost a opravitelnost. V dnešní době je již na trhu mnoho výrobců materiálu typu umělý kámen, například Corian, Hi-Macs, Avonite, Swanstone, Montelli, Staron, Lyric a jiné.

Možnosti použití umělého kamene

Umělý kámen, často také nazývaný Solid Surface materiál, je kompaktní neporézní materiál používaný především v deskovém provedení nebo jako dřezy či umyvadla a vany v koupelnách.

Složení umělého kamene

Obecně jsou materiály typu umělý kámen složené z pojiva, nejčastěji jím je polyester a přibližně ze 70%-80% jsou složeny z plniva (derivát bauxitu: ATH – aluminium trihydrát) a pigmentů.

Možnosti zpracování a vlastnosti umělého kamene

Díky svému jedinečnému složení mohou být tyto materiály tepelně formovány a tvarovány do nejrůznějších podob. Zároveň si však po vychladnutí zanechávají svou pevnost a téměř dokonalou nerozbitnost. Materiál typu umělý kámen může být spojován bez viditelných spojů či spár. Velice snadno se udržuje čistý a lze jednoduše přebrousit pokud se na něm vytvoří vryp nebo rýha.

Více informací o materiálu umělý kámen

Parapan

Materiál Parapan ® je originální materiál na bázi akrylátových polymerů zaručující tu nejlepší kvalitu pevného povrchu s vysokým leskem.

Hlavní přednosti materiálu PARAPAN®:

  • Zrcadlící se a vysoce lesklý povrch i hrany,
  • UV a vodě odolný,
  • dodávaný v širokém spektru barev,
  • šetrný k životnímu prostředí, neobsahuje rozpouštědla.

Materiál PARAPAN® je vyráběn s vysokými požadavky na specifikaci, což způsobuje, že výsledná barva je po celém jeho povrchu stejná a charakteristický vysoký lesk je po obou stranách. Vzhledem k tomu, že materiál PARAPAN® je trvanlivý a vysoce odolný proti vlhkosti, je vhodný zejména pro aplikace do kuchyní a koupelen. V poslední době je tento materiál často využíván pro komerční použití, stejně jako pro jednotlivé kusy nábytku.

Materiál PARAPAN® je k dispozici v tloušťkách 18 mm a 4 mm ve tvaru desek nebo dvířek na míru, které jsou ideální pro vertikální aplikaci pro zásuvky a skříňky, ale i jako obklad stěn. Materiál PARAPAN® je také extrémně funkční a může být díky svým vlastnostem tzv. thermoformován (tepelně ohýbán) a opracováván jako dřevo.

K dispozici je celkem 20 módních barev  pro čisté linie, elegantní povrchy nebo bohaté a plné barvy. Materiál PARAPAN® je nejen elegantní a moderní vzhledem, je také odolný proti opotřebení a velice snadno se udržuje.

V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat.
Bližší informace Vám ochotně poskytnou naši zaměstnanci na tel. +420 547 212 759 .
Poptávky lze také zasílat přímo na info@indego.cz.

Partnerské weby: